يكشنبه 4 آبان 1393 Sunday 26 October 2014 2 محرم 1436
4
5

پیشخوان

اداره منابع طبیعی دیواندره را تعطیل کنید؛خاصیتی ندارد! این اداره با این رویکرد هیچ خاصیتی برای شهرستان ندارد فقط کارمندان آن پول اضافی از خزانه بیت‌المال برداشت می‌کنند و چندین اتاق و فضای اداری اشغال کرده‌اند که می‌توان از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کرد و آن را به مراکز آموزشی یا دانشگاهی داد، به‌هرحال خاصیت این‌ها بیشتر از حال امروز اداره منابع طبیعی شهرستان دیواندره است .متأسفانه رویکرد این اداره عریض و طویل هیچ سنخیتی با بیانات رهبر معظم انقلاب ندارد و چرا عملکرد این‌ها همخوانی با دستورات رهبری ندارد خود جای سؤال است و باید برخورد جدی با باعث‌وبانی به تاراج رفتن منابع طبیعی شهرستان شود و همه کارمندان از رئیس تا پایین‌ترین رده این اداره را توبیخ کرد تا این‌چنین شاهد به تاراج رفتن منابع طبیعی نباشیم .
ابراهیمی با پژو همان کاری را کرد که عبدخدا با وانت قراضه کرد ! اداره ورزش و جوانان شهرستان یکی از معدود اداراتی است که مدیر آن نه پول اجاره خانه، نه پول آب ،نه گاز،نه برق، نه تلفن و نه ایاب و ذهاب را می‌دهد، پادشاهی این‌چنین چرا باید قلم رویی این‌چنین آشفته داشته باشد؟!!!
ناصر کریمیان؛
دیواندره، شهری متمکن از لحاظ سرمایه اجتماعی با نگاهی گذرا و سرک کشیدن به بافت و سیمای شهری، امکانات و تسهیلات رفاهی موجود و توسعه ای شهر درمیابیم که بیکاری، توسعه نیافتگی و از آن بالاتر محرومیت و محدودیت فضای شهر را دربرگرفته بطوریکه بعضی شهروندان بومی رخت مهاجرت بر تن کرده و بی امکاناتی و نداشتن منبعی رضایتبخش به لحاظ رفاهی، اداری، آموزشی و تفریحی و... را ابزار و مستمسکی برای مهاجرت به شهرهای دیگر و لو به هر شرایطی قلمداد می نمایند و حتی گاهی اوقات با رویکردی خودتحقیرسازی، سعی میکنند ریشه و هویت خود را به بوته فراموشی بسپارند.

شرح با شما ...

پنج شنبه, ۰۱ آبان ۱۳۹۳
شرح با شما ... برداشت خود را از این کاریکاتور بدون غرض ورزی ، توهین و افترا بیان کنید ...
پیام‌نور دیواندره باید تقویت شود بهرام فاتحی پیش از ظهر امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی و جشن استقبال از دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور واحد دیواندره اظهار کرد: نقش دانشگاه‌ها در ارتقای شاخص‌های فرهنگی و اجتماعی برکسی پوشیده نیست و انتظار می‌رود که دانشجویان پیام نور با توجه به شیوه نوین آموزشی خویش در جامعه نقش‌آفرینی بیشتری داشته باشند.
اندر احوالات آموزش و پرورش شهرستان دیواندره ؛

معاون آموزشی کیلویی چند؟!

چهارشنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۳
معاون آموزشی کیلویی چند؟! آموزش‌وپرورش شهرستان دیواندره از ابتدا تا به امروز آبستن حوادث گوناگونی بوده که نوع نگاه مردم و افرادی که همیشه با این اداره عریض و طویل سروکار دارند را تغییر داده است، این تغییر نگرش غالباً  منفی بوده و ازاین‌روست که جایگاه معلمین و فرهنگیان شهرستان ثبات کافی نداشته و همیشه آماج تندترین نقدها و اظهارنظرهاست .به‌زعم نگارنده بزرگ‌ترین تهدید داخلی آموزش‌وپرورش شهرستان دیواندره عده‌ای معلم نما و فرصت‌طلب هستند که با چسباندن خود به نمایندگان مجلس و به قول خود "کانون‌های قدرت" که خیال باطلی بیش نیست ؛درصدد تقسیم کردن غنائم به‌دست‌آمده از کرسی‌های مدیریتی درون‌سازمانی هستند که این نوع نگرش منفعت طلبانه ی این نازنینان ! چهره زشت و زننده‌ای را از قشر فرهنگی در بین اقشار جامعه به وجود آورده است.
کسی را فراموش نکنیم،فردایی برای همه سالمندان به ظاهر پیر و ناتوان شده اند و به عبارتی به مرحله باز نشستگی رسیده اند، اما واقعیت این است که این افراد، توانایی های  بسیاری دارند که به تناسب سن و امکان می توانند آنها را مورد استفاده و بهر ه برداری قرار دهند سالمندی برای همگان است و خواه ناخواه خواسته هایی را به همراه دارد که باید بسیاری از آنها برآورده شود. جنبه های انسانی درباره سالمندان نباید فراموش شود، به ویژه احترام به شخصیت آنان که امری ضروری است. سالمندان معمولاً خواستار احترام اند و می خواهند مورد توجه و عنایت باشند. اگردستور دادند، به آن توجه شود و دیگران، امر و نهی آن ها را پذیرا باشند. احترام اطرافیان به آنان، موجب رضایت خاطر و شادابی آنهاست، به خصوص از آن بابت که در سایه آن احساس امنیت می کنند و میدانی برای تلاش و فعالیت خود می یابند.
استاندار کردستان:
تکلیف فرماندار دیواندره هفته آینده مشخص می شود تکلیف ماندن یا نماندن فرماندار دیواندره تا هفته آینده مشخص می شود.زاهدی استاندار کردستان در رابطه با تعللی که در جابه جایی مدیران استان صورت گرفته است، اظهار داشت: در هنگام ورود به استان شناخت کافی از افراد نداشتم و این یکی از عوامل تاخیر در جابه جایی مدیران دستگاه های اجرایی استان بوده است.وی با اشاره به اینکه بیشتر مدیران استان از اینکه در پست خود ماندگار می شوند یا نمی شوند آگاه و مطلع هستند، اظهار داشت: مدیرانی که تاکنون منصوب شدند به هیچ وجه گرایش های سیاسی آنها را بررسی نکردم.استاندار کردستان در مورد با تعیین و تغییر فرماندارن شهرستان های استان نیز بیان کرد: افرادی به عنوان فرماندار تعیین شده و می شوند که علاوه بر شاخصه های لازم در این زمینه باید دولت را هم قبول داشته باشند.
برگزاری جشنواریه اواهای فولکلور کردی در شهر زرینه در روزهای دوم سوم و چهارم شهریورماه در شهر زرینه اولین جشنواره اواهای فولکلور  توسط شورا و شهرداری زرینه با همکاری اداره کل ارشاد اسلامی استان کردستان برگزار می گرددر این جشنواره از عبدالله قربانی پیشکسوت اوای فولکلور کردی تجلیل می شود این جشنواره در راستای مبارزه با شبیخون فرهنگی برگزار می شود و امید است بتوان در راستای محقق شدن بیانات مقام معظم رهبری  مبنی بر فرهنگی بودن استان کردستان قدمی برداشته شود
بحران آب جدی است
با مشترکین پر مصرف آب بر خورد میکنیم احترامأ با توجه به کاهش منابع تأمین آب در سطح استان ، شهرستان و فصل گرم و افزایش مصرف ضروریست در راستای مدیریت بیشتر مصرف، مشترکینی که به نحوی رعایت مصرف را ننموده و حقوق سایر را تضییع می نمایند براساس موارد ذیل برخورد می گردد.
تغذیه با شیرمادر و کاهش 23 درصدی مرگ نوزادان بهترین زمان شروع تغذیه با شیر مادر حداکثر نیم ساعت پس از زایمان است و رعایت این زمان تأثیر بسیاری بر سلامت نوزادان و مسائل عاطفی آنان می گذاردبه طوریکه بررسی ها نشان داده است که میزان  مرگ و میر در نوزادانی که در ساعات اولیه پس از تولد با شیر مادر تغذیه می شوند ۲۳ درصد کاهش می یابد.
برگزاری مراسم جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای ایتام و نیازمندان در دیواندره ساعت ۲۳ چهارشنبه شب مراسمی بزرگ در پارک ۲۲ گولان توسط موسسه خیریه خاتم‌الانبیاء (ع) شهر دیواندره برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی برگزار شد.
پائین‌ترین آمار جرائم کردستان مربوط به شهرستان دیواندره است در جشن گلریزان ۹۳ شهرستان دیواندره مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال جمع آوری شده است که این مبلغ نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد افزایش داشته است.
اسفالات ورودی زرینه با پیگیری  نمایندگان وانعکاس خبرنگاران حل شد شورا وشهردار زرینه به نمایندگی از مردم زرینه این حرکت جهادی در سال مدیریت جهادی بوسیله مدیران تدبیر و امید را تحسین می کنند و برای مدیران ومسولان دلسوز ارزوی موقفقیت دراموررا دارندوازهمکاری مدیریت محترم اداره راه و شهرسازی شهرستان  دیواندره و استان کردستان و نماینده گان محترم مجلس و فرماندار محترم نهایت سپاس واحترام را دارند
تابلوی شهرک صنعتی دیواندره در شهر زرینه نصب شد بعد از حدودچهار سال از کلنگ زنی شهرک صنعتی دیواندره واقع در شهر زرینه و پیشرفت فیزیکی ۴۰درصد این مجتمع صنعتی و سرنوشت ساز شهرستان دیواندره امروز تابلو  ی شرکت شهرکهای صنعتی برای اولین بار در دیواندره نصب شد و مطمنا این شهرک صنعتی در اینده باعث تحول اشتغال و صنعت در شهرستان خواهد بوداین شهرک که مساحت ۴۵هکتار دارد و در زمین های بایر شهر زرینه احداث شده است جهت جلوگیری از پراکندگی صنایع و اسیب به محیط زیست شهرستان  تاسیس شده است .یکی از مشکلات این شهرک تامین اب مصرفی و برق  ان بود که با پادرمیانی اعضای شوا و شهرداری زرینه  و بخشدار کرفتو  مشکل کشیدن تیرکهای برق با تعامل با کشاورزان حل شد وهمچنین برای تامین اب منابع اب مناسب به شهرک صنعتی معرفی شد تا بتوانند در این شهرک فعالیت خود را شروع بکنند.
دامداران متضرر دیواندره‌ای از بیماری لمپی‌اسکین هنوز خسارت دریافت نکرده‌اند حدود دو ماه پیش برای نخستین بار بیماری ویروسی لمپی‌اسکین در کردستان مشاهده شد این بیماری در کوتاه‌ترین زمان دام‌های سنگین استان را در برگرفت و دیواندره هم از این قاعده مستثنی نبود.
این خبر به روز می شود...
شایعه برکناری فرماندار قوت گرفت بهرام فاتحی فرماندار دیواندره که هنوز چند ماهی از انتصابش به این سمت نگذشته است بنا به دلایل نامعلومی  شایعه برکناریش بر سر زبان هاست .
عادل قاسمی:
اشتغال غیر قانونی و خارج از رویه پایمال کردن حق دیگر جوانان است با توجه به نیاز مبرم امروز جوانان سرزمین ما به اشتغال می بایست استخدام ها در نهادهای مختلف اداری دولتی به هر طریقی از قبیل پاره وقت،شرکتی،قراردادی و رسمی طی یک فراخوان عمومی به واجدین شرایط و برگزاری آزمون جهت رقابت داوطلبان در شرایط برابر صورت پذیرد تا حقی از کسی پایمال نشود، اقدامات خارج از این رویه موجب نگرانی واجدین شرایطی شده که سال های سال است چشم به دروازه دستگاه های دولتی و نیمه دولتی دوخته اند تا شاید فرجی شود و آنان نیز بتوانند ژست کارمندی به خود بگیرنداما متاسفانه تا به اکنون نتیجه مثبتی عایدشان نشده است.
شعرهای سهیل محمودی در دیواندره مدرسه می سازد به گزارش روابط عمومی موسسه خیریه مهر گیتی، این قرارداد حاصل برگزاری نمایشگاه "دست ها و سطرهای مهربان" – اشعار خوشنویسی شده سهیل محمودی- است که اردیبهشت ماه در فرهنگسرای نیاوران با همت عالی به فروش رسید و تمام عواید آن صرف مشارکت در تکمیل این مدرسه شد.بر اساس این گزارش، با امضای تفاهم نامه میان سهیل محمودی و موسسه خیریه مهر گیتی، همه عواید فروش نمایشگاه دست ها و سطرهای مهربان صرف تکمیل ساخت دبیرستان شش کلاسه دخترانه در شهرستان دیواندره در استان کردستان خواهد شد. مطابق قول سازمان نوسازی و تجهیز مدارس استان کردستان این مدرسه شش کلاسه در اول مهر ماه سال جاری برای استفاده دانش آموزان دختر دیواندره، آماده بهره برداری خواهد بود.
هاشم سلیمی؛

نگاهی‌ به‌ فولکلور کُردی‌

سه شنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۳
نگاهی‌ به‌ فولکلور کُردی‌ فرهنگ‌ رسمی‌ هر کشوری‌ برگرفته‌ از فرهنگ‌ شفاهی‌ و عامة‌ مردم‌ آن‌ سرزمین‌ است‌، آن‌چه‌ امروزه‌ به‌عنوان‌ شاهکارهای‌ ادبی‌ و هنری‌ در دسترس‌ ماست‌، روزگاری‌ به‌صورت‌ پراکنده‌ بر زبان‌ نیاکان‌ ما جاری‌ بوده‌، بدون‌ آنکه‌ خود بدانند خالق‌ این‌ آثار چه‌ کسانی‌ بوده‌اند؛ آنها را نسل‌ به‌ نسل ‌به‌صورت‌ شفاهی‌ از یکدیگر فراگرفته‌ و به‌ آیندگان‌ منتقل‌ کرده‌اند.