جمعه 28 آذر 1393 Friday 19 December 2014 26 صفر 1436
4
5

آقای بیگلری خدا روزی تان را جای دیگر بدهد! به تازگی غار کرفتو در لیست موقت آثار جهانی یونسکو قرار گرفته است و آقای بیگلری با علم بر این نکته میخواهد که اگر به امید خدا در لیست جهانی قرار گیرد سالانه حداقل با دریافت ۵ میلیارد از سوی سازمان یونسکو برای توسعه شهرستان سقز استفاده نماید.لازم به ذکر است که آقای نماینده محترم سقز حداقل با چند مشاور صحبت می نمودند و سپس اقدام عاجل برای تصرف مجدد امورات اداری !!! غار کرفتو می نمودند.....
تعیین بخشداران دیواندره در قربانگاه منازعات لایه های قدرت پس از عبور از منازعه نفس گیر ابقا و یا برکناری فرماندار اصلاح طلب شهرستان دیواندره، آنچه که بیش از کلیه انتصابات شهرستان، محل جدال ، منازعه و میدان کشمکش نیروهای مختلف در شهرستان شده است تعیین بخشداران سه گانه (مرکزی، سارال و کرفتو) است. با توجه به نقش و جایگاه بخشداران در روند برگزاری انتخابات آتی مجلس شورای اسلامی ، اهمیت و جایگاه این پستهای سیاسی بیش از هر زمان دیگری محل منازعه لایه های قدرت در شهرستان شده است. بر این اساس و با توجه به نقش مهم جایگاه بخشداران در تصمیم گیریهای شهرستان و نیز دهن پر کنی این پست سیاسی، گروهبندیهای شکل گرفته جهت تصدی پست بخشداریها پس از کش و قوصهای فراوان ابقا و برکناری فرماندار شکل دیگری به خود گرفته  و تعیین بخشداران در گود منازعه چند لایه دخیل در تشکیل قدرت مورد اشاره در ذیل، گرفتار شده است
آنچه درباره هسته انگور نمی دانید تحقیقات جدید نشان می دهند که عصاره هسته انگور به از بین بردن سلول های سرطانی پروستات کمک می کند. محققان مرکز سرطان دانشگاه کلرادو پس از بررسی های فراوان ترکیبی فعال در عصاره هسته انگور یافتند که خواص ضدسرطانی قوی دارد.
مصرف عضو هیات علمی دانشگاه علوم‌ کشاورزی و منابع طبیعی ساری گفت: به، طبیعتی معتدل دارد و خوردن آن افسردگی و وسواس را از بین می‌برد و نشاط آور است.

قاتلی به نام استامینوفن

پنج شنبه, ۲۷ آذر ۱۳۹۳
قاتلی به نام استامینوفن قرصها به شکلهای مختلفی تولید میشوند و روی برخی از قرصها، خط وجود دارد و روی برخی دیگر از قرصها خطی وجود ندارد. قرصهایی که بدون خط هستند نباید شکسته شوند ولی قرصهایی را که دارای خط هستند میتوان از محل خط شکست.

همکاری با روژان نیوز

پنج شنبه, ۲۷ آذر ۱۳۹۳
همکاری با روژان نیوز با توجه به حجم بي‌شمار مقالات و كامنت‌هاي ارسالي شما كاربران محترم روژان نیوز، براي انتشار در سايت و همچنين ابهامات، سئوالات و نكات مختلف كه همواره توسط شما عزيزان مطرح مي‌شوند اين صفحه با عنوان«همكاري با روژان نيوز» به امكانات صفحه اول سايت افزوده شده است كه منبعد پل ارتباطي ما تحريريه كوچك روژان نیوز با شما خانواده‌ي «بس‌بزرگ، افتخارآفرين، دوست‌داشتني و عمدتا جوان نیك‌اندبش و زلال» روژان نیوز خواهد بود. دستتان را پيشاپيش مي‌فشريم و از دوستي‌‌ و همكاري‌تان، بسياران مفتخريم.
وزیر بهداشت:
شوخان می‌بیند نيازي به عمل نیست+عکس وزیر بهداشت پس از عیادت از شوخان دختر کردستانی که بینایی خود را بر اثر حساسیت دارویی از دست داده بود، گفت: دیگر نیازی به عمل جراحی چشمان شوخان نیست. با این حال وکیل شوخان، عیادت وزیر بهداشت را نشانه مسئولیت‌پذیری دولت دانست.
به روایت تصویر؛
نمایشگاه توانمندی های روستای قلعه روتله نمایشگاه توانمندی های روستای قلعه روتله با همت بخشداری کرفتو، شورای اسلامی و دهیاری روستای مذکور در همان روستا برگزار شد.
سی تی اسکن دیواندره تا 48 آینده خریداری می شود به گزارش سرویس سلامت ایسنا، در آخرین روز از سفر وزیر بهداشت به استان کردستان و در جلسه جمع بندی با توجه به بازدید وزیر بهداشت از تمامی شهرستانهای استان و بررسی نیازها و مشکلات و ارائه راهکار های مربوطه، متناسب با وضعیت هر شهرستان و بیمارستان مصوبات لازم برای رفع مشکلات مطرح و مورد تایید وزیر بهداشت قرار گرفت.
اظهارات عجیب فرماندار دیواندره در خصوص تصادف کاروان وزیر بهداشت فاتحی به شفا آنلاین گفته است: متاسفانه حادثه‌ای رخ داده و نیازی به این همه بزرگنمایی از سوی برخی رسانه‌ها نبود چرا که این سفر خیلی خوب و پربرکت بود و برای استان کردستان و شهرستان ما نیز بسیار حائز اهمیت بوده است چرا که پیش بینی‌هایی نظیر ساخت بلوک زایمان و ساخت بخش دیالیز برای بیمارستان دیواندره صورت گرفته است. این اظهارات عجیب و غریب در حالی است که استاندار کردستان و وزیر بهداشت و دیگر مسئولان علوم پزشکی کردستان پس از وقوع این حادثه تأسف خود را ابراز داشته و در خبرگزاری رسمی دولت(ایرنا) نیز اخباری در این خصوص منتشر شده است.
تصاویر حادثه خونین سفر وزیر بهداشت به دیواندره در جریان این حادثه رانندگی یک نفر در محل وقوع تصادف جان خود را از دست داد و پنج نفر دیگر به دلیل وخامت اوضاع به بیمارستان دیواندره منتقل شدند.در جريان اين حادثه يكي از وسائل نقليه كه همراه كاروان وزير بود، با يك دستگاه خودرو سواري آر دي برخورد كرد كه به دنبال وقوع اين حادثه چهار نفر زخمي و یک نفر کشته شدند.در ماشين كاروان همراه وزير بهداشت، معاون بهداشتي دانشگاه علوم پزشكي كردستان و يكي از همراهان وزير بهداشت حضور داشتند كه هر دو نفر به صورت سطحي زخمي شدند. شدند.
در جریان بازدید وزیر بهداشت از دیواندره اعلام شد
ساخت درمانگاه شبانه‌روزی در شهر زرینه حضور یک پزشک آن هم که به صورت بیتوته و ثابت نیست و در بعضی مواقع به بیمارستان دیواندره ویزیت می‌کند، نمی‌تواند پاسخگوی نیازهای درمانی مردم زرینه و روستاهای اطراف باشد.
درمان فوری سرماخوردگی در یک روز! بابونه به دلیل وجود آنتی‌بیوتیک و آنتی‌باکتریال در ماده مؤثره آن، بهترین گیاه برای درمان سرماخوردگی است.
وزیر بهداشت، مداوای چشمان چهار کودک دیواندره ای را بر عهده گرفت دکتر حسن قاضی زاده هاشمی، در دیدار با شوخان براخاسی دختر بچه دیواندره ای، به درخواست خانواده شوخان و اهالی روستای کلکان، مداوای چشمان چهار کودک این روستا را متقبل شد.
وزیر بهداشت از بیمارستان امام (ره) دیواندره بازدید کرد دکتر «حسن قاضی زاده هاشمی» در این سفر از بخش های مختلف بیمارستان امام (ره) از جمله اوژانس، داخلی و مردان بازدید کرد و از نزدیک در جریان نحوه ارایه خدمات به بیماران قرار گرفت.
وزیر بهداشت در سفر به دیواندره؛
چشمان شوخان را معاینه می‌کند بر اثر این حادثه شوخان که اهل دیواندره است چشمان خود را از دست داد و پس از ۲.۵سال پیگیری درمان در ابتدای سال ۹۳ هاشمی وزیر بهداشت از بیماری وی مطلع شده و شوخان را تحت عمل جراحی چشم قرار می‌دهد. عمل جراحی و درمان شوخان ۴ ماه طول کشید و بینایی یک چشم شوخان به او بازگشت.
حادثه خونین در سفر وزیر بهداشت به دیواندره در جریان این حادثه رانندگی یک نفر در محل وقوع تصادف جان خود را از دست داد و پنج نفر دیگر به دلیل وخامت اوضاع به بیمارستان دیواندره منتقل شدند.
اختتامیه المپیاد زبان انگلیسی برگزار شد در این مراسم که ابتدا با قرائت قران د لنشین دانش اموز محسن قربان آغاز شد ، احمدی معاون آموزشی ، حیدری مدیر دبیرستان نمونه فارابی و علیخانی مدیر دبیرستان نمونه فضیلت  سخنانی در باب اهمیت یادگیری زبان انگلیسی ارئه نمودند.
به بهانه یکسال شدن حضور زاهدی استاندار؛
کُردستان محملی برای حضور نیروهای متخصص نه مجالی برای تسویه حساب شخصی عده ای از ناموران با سابقه سیاسی و مدیریتی استان نیز قریب به یک دهه است که فرصت خدمت به زادگاهشان را از دست داده و عملا فقط در فضای دانشگاهی پایتخت به انتقال دانش و تجارب خویش می پردازند و تدوین اسناد موثر در توسعه پایدار استان با توجه به اتمام برنامه پنجم نیز مدیریت عالی استان را با چالش مواجه ساخته تا جایی که به دلیل فقر دانش تعداد معدودی از دستگاه های عضو شورای برنامه ریزی و توسعه استان توانسته اند مطالب موثر در تدوین برنامه ششم را به استانداری کُردستان گسیل دارند.

همه چیز درباره تبخال

سه شنبه, ۱۸ آذر ۱۳۹۳
همه چیز درباره تبخال یکی دیگر از راههای شایع انتقال تبخال استفاده از لوازم غذاخوری، تیغ یا حوله دیگران است. نکته اینجا است که حتی در زمانی که تبخال از آن حالت پر آب خارج شده و اصطلاحا دلمه بسته، بازهم بشدت مسری است و می‌تواند باعث انتقال بیماری شود.