چهارشنبه 30 مهر 1393 Wednesday 22 October 2014 27 ذی‌الحجه 1435
4
5

پیشخوان

نظرسنجی

Sexy Polling: there is nothing to show!

کسی را فراموش نکنیم،فردایی برای همه سالمندان به ظاهر پیر و ناتوان شده اند و به عبارتی به مرحله باز نشستگی رسیده اند، اما واقعیت این است که این افراد، توانایی های  بسیاری دارند که به تناسب سن و امکان می توانند آنها را مورد استفاده و بهر ه برداری قرار دهند سالمندی برای همگان است و خواه ناخواه خواسته هایی را به همراه دارد که باید بسیاری از آنها برآورده شود. جنبه های انسانی درباره سالمندان نباید فراموش شود، به ویژه احترام به شخصیت آنان که امری ضروری است. سالمندان معمولاً خواستار احترام اند و می خواهند مورد توجه و عنایت باشند. اگردستور دادند، به آن توجه شود و دیگران، امر و نهی آن ها را پذیرا باشند. احترام اطرافیان به آنان، موجب رضایت خاطر و شادابی آنهاست، به خصوص از آن بابت که در سایه آن احساس امنیت می کنند و میدانی برای تلاش و فعالیت خود می یابند.
استاندار کردستان:
تکلیف فرماندار دیواندره هفته آینده مشخص می شود اکنون چندین گزینه برای فرمانداری شهرستان سقز تعیین شده است و تکلیف ماندن یا نماندن فرماندار دیواندره هم تا هفته آینده مشخص می شود.
برگزاری جشنواریه اواهای فولکلور کردی در شهر زرینه در روزهای دوم سوم و چهارم شهریورماه در شهر زرینه اولین جشنواره اواهای فولکلور  توسط شورا و شهرداری زرینه با همکاری اداره کل ارشاد اسلامی استان کردستان برگزار می گرددر این جشنواره از عبدالله قربانی پیشکسوت اوای فولکلور کردی تجلیل می شود این جشنواره در راستای مبارزه با شبیخون فرهنگی برگزار می شود و امید است بتوان در راستای محقق شدن بیانات مقام معظم رهبری  مبنی بر فرهنگی بودن استان کردستان قدمی برداشته شود
بحران آب جدی است
با مشترکین پر مصرف آب بر خورد میکنیم احترامأ با توجه به کاهش منابع تأمین آب در سطح استان ، شهرستان و فصل گرم و افزایش مصرف ضروریست در راستای مدیریت بیشتر مصرف، مشترکینی که به نحوی رعایت مصرف را ننموده و حقوق سایر را تضییع می نمایند براساس موارد ذیل برخورد می گردد.
تغذیه با شیرمادر و کاهش 23 درصدی مرگ نوزادان بهترین زمان شروع تغذیه با شیر مادر حداکثر نیم ساعت پس از زایمان است و رعایت این زمان تأثیر بسیاری بر سلامت نوزادان و مسائل عاطفی آنان می گذاردبه طوریکه بررسی ها نشان داده است که میزان  مرگ و میر در نوزادانی که در ساعات اولیه پس از تولد با شیر مادر تغذیه می شوند ۲۳ درصد کاهش می یابد.
برگزاری مراسم جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای ایتام و نیازمندان در دیواندره ساعت ۲۳ چهارشنبه شب مراسمی بزرگ در پارک ۲۲ گولان توسط موسسه خیریه خاتم‌الانبیاء (ع) شهر دیواندره برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی برگزار شد.
پائین‌ترین آمار جرائم کردستان مربوط به شهرستان دیواندره است در جشن گلریزان ۹۳ شهرستان دیواندره مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال جمع آوری شده است که این مبلغ نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد افزایش داشته است.
اسفالات ورودی زرینه با پیگیری  نمایندگان وانعکاس خبرنگاران حل شد شورا وشهردار زرینه به نمایندگی از مردم زرینه این حرکت جهادی در سال مدیریت جهادی بوسیله مدیران تدبیر و امید را تحسین می کنند و برای مدیران ومسولان دلسوز ارزوی موقفقیت دراموررا دارندوازهمکاری مدیریت محترم اداره راه و شهرسازی شهرستان  دیواندره و استان کردستان و نماینده گان محترم مجلس و فرماندار محترم نهایت سپاس واحترام را دارند
تابلوی شهرک صنعتی دیواندره در شهر زرینه نصب شد بعد از حدودچهار سال از کلنگ زنی شهرک صنعتی دیواندره واقع در شهر زرینه و پیشرفت فیزیکی ۴۰درصد این مجتمع صنعتی و سرنوشت ساز شهرستان دیواندره امروز تابلو  ی شرکت شهرکهای صنعتی برای اولین بار در دیواندره نصب شد و مطمنا این شهرک صنعتی در اینده باعث تحول اشتغال و صنعت در شهرستان خواهد بوداین شهرک که مساحت ۴۵هکتار دارد و در زمین های بایر شهر زرینه احداث شده است جهت جلوگیری از پراکندگی صنایع و اسیب به محیط زیست شهرستان  تاسیس شده است .
دامداران متضرر دیواندره‌ای از بیماری لمپی‌اسکین هنوز خسارت دریافت نکرده‌اند حدود دو ماه پیش برای نخستین بار بیماری ویروسی لمپی‌اسکین در کردستان مشاهده شد این بیماری در کوتاه‌ترین زمان دام‌های سنگین استان را در برگرفت و دیواندره هم از این قاعده مستثنی نبود.
این خبر به روز می شود...
شایعه برکناری فرماندار قوت گرفت بهرام فاتحی فرماندار دیواندره که هنوز چند ماهی از انتصابش به این سمت نگذشته است بنا به دلایل نامعلومی  شایعه برکناریش بر سر زبان هاست .
عادل قاسمی:
اشتغال غیر قانونی و خارج از رویه پایمال کردن حق دیگر جوانان است با توجه به نیاز مبرم امروز جوانان سرزمین ما به اشتغال می بایست استخدام ها در نهادهای مختلف اداری دولتی به هر طریقی از قبیل پاره وقت،شرکتی،قراردادی و رسمی طی یک فراخوان عمومی به واجدین شرایط و برگزاری آزمون جهت رقابت داوطلبان در شرایط برابر صورت پذیرد تا حقی از کسی پایمال نشود، اقدامات خارج از این رویه موجب نگرانی واجدین شرایطی شده که سال های سال است چشم به دروازه دستگاه های دولتی و نیمه دولتی دوخته اند تا شاید فرجی شود و آنان نیز بتوانند ژست کارمندی به خود بگیرنداما متاسفانه تا به اکنون نتیجه مثبتی عایدشان نشده است.
شعرهای سهیل محمودی در دیواندره مدرسه می سازد با امضای تفاهم نامه میان سهیل محمودی و موسسه خیریه مهر گیتی، همه عواید فروش نمایشگاه دست ها و سطرهای مهربان صرف تکمیل ساخت دبیرستان شش کلاسه دخترانه در شهرستان دیواندره در استان کردستان خواهد شد.
هاشم سلیمی؛

نگاهی‌ به‌ فولکلور کُردی‌

سه شنبه, ۲۴ تیر ۱۳۹۳
نگاهی‌ به‌ فولکلور کُردی‌ فرهنگ‌ رسمی‌ هر کشوری‌ برگرفته‌ از فرهنگ‌ شفاهی‌ و عامة‌ مردم‌ آن‌ سرزمین‌ است‌، آن‌چه‌ امروزه‌ به‌عنوان‌ شاهکارهای‌ ادبی‌ و هنری‌ در دسترس‌ ماست‌، روزگاری‌ به‌صورت‌ پراکنده‌ بر زبان‌ نیاکان‌ ما جاری‌ بوده‌، بدون‌ آنکه‌ خود بدانند خالق‌ این‌ آثار چه‌ کسانی‌ بوده‌اند؛ آنها را نسل‌ به‌ نسل ‌به‌صورت‌ شفاهی‌ از یکدیگر فراگرفته‌ و به‌ آیندگان‌ منتقل‌ کرده‌اند.
توزیع نوعی مواد مخدر جدید در سوپرمارکتهای استان کردستان به گزارش روژان نیوز،دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان گفت: «پان پراگ» به نوعی از مواد مخدر توهم‌زااطلاق می‌شود که در قالب آدامس، قرص، پاستیل، خوشبو کننده دهان و پودرهایی با طعم نعناع در سوپر مارکت‌ها با نام‌های متنوع و عکس‌ هنرپیشه‌‌های هندی و پاکستانی موجود است.
عکسی از ابر مرد های دیواندره ای ابر مرد بودن یعنی از خود گذشتن ،یعنی داشتن وجدان کاری، ابر مرد بودن یعنی تکریم همشهریانت، ابر مرد بودن یعنی با جان ودل در راه رفاه و خدمت شهر و شهروندانش لحظه ای نیاسودن ، ابر مرد بودن یعنی ...
راه اندازی اورژانس اجتماعی در دیواندره مدیر کل بهزیستی از راه اندازي اورژانس اجتماعي در شهرستان ديواندره همزمان با ايام هفته بهزيستي خبر داد و گفت: اين اقدام با هدف حضور هر چه بهتر اورژانس اجتماعي در شهرستان ديواندره صورت مي گيرد و انتظار مي رود كه اقداماتي اين چنين بهترين شرايط را براي كاهش آسيب هاي اجتماعي در سطح جامعه فراهم كنند.
جهت شرکت در رقابت های کشوری
والیبالیست های دیواندره ای در اردو ی استانی در این اردو والیبالیست های نوجوانان شهرستان های سنندج ، سقز ، مریوان ، بیجار ، قروه ، دیواندره و شهرهای دلبران ، سریش آباد حضور داشتند.
جوابیه اداره برق دیواندره به خبر روژان نیوز  با احترام به آگاهي مردم فهیم شهرستان دیواندره مي رساند سايت روژان نیوز در تاريخ۱۱/۰۴/۹۳باانتشاریک عکس (ازروشنائی معابرعمومی خیابان فرمانداری دیواندره ) ودرج مطلبي تحت عنوان «اداره برق ديواندره ، درباره این عکس توضیح بدهد » اظهارداشته: دراین ساعت ازروز چرا این روشنائی خیابان هنوز خاموش نشده ؟! و.....
وکیل شوخان خبر داد؛
شوخان بینایی خود را به دست آورد به گزارش روژان نیوز ،عضو کانون وکلای دادگستری مرکز از بازگشت بینایی به چشمان شوخان خبر داد و گفت: درحالی بینایی به چشمان شوخان بازگشته که خانواده اش یک ریال بابت جراحی های او نپرداخته اند.