جمعه 7 آبان 1395 Friday 28 October 2016 26 1438

شورای شهر و فرماندار خویشتنداری کنند! داستان تکراری تنش میان شواری شهر و فرماندار شهرستان این بار با ابعاد تازه تری در پارک ۲۲ گولان رقم خورد .متاسفانه تنش های گاه و بی گاه شورای شهر و فرماندار به فضای باز کشیده شده و این بار پارک ۲۲ گولان شاهد این تنش های شخصی و آبکی بود . بارها در تریبون های مختلف دو طرف همدیگر را به کارشکنی بر علیه یکدیگر متهم کرده و بعد از مدتی سکوت ،دوباره تنش ها ی خصوصی را به صحنه های عمومی کشانده و هر یک با ادبیاتی متفاوت سعی در متهم کردن دیگری دارد . تا به امروز این تنش ها و ادبیات آبکی که دو طرف به کار می برند،گره ای از مشکلات شهرستان باز نکرده و گاها باعث به وجود آمدن مشکلات عدیده ای هم شده است .
اولین دوره مسابقات اسکیت نونهالان اولین دوره مسابقات اسکیت نونهالان استان کردستان که به میزبانی شهرستان کامیاران برگزار گردیداسکیت کاران دیواندره توانستند در بخش نونهالان پسر مقام اول تیمی و در بخش نونهالان دختر مقام سوم تیمی را کسب نمایند

هشدار در مورد ویروس کرونا

سه شنبه, ۰۷ مهر ۱۳۹۴
هشدار در مورد ویروس کرونا اگر در میان دوستان و آشنایانتان فردی دارید که به تازگی از سفر مکه به ایران بازگشته است برای دیدار وی عجله نکنید کمی تامل کنید و تا حدود ده روز از ملاقات با وی پیشگیری کنید تا مطمئن شوید به این ویروس دچار نشده است  چند وقتی است که شیوع کروناویروس جدید معروف به مرس در کشور کره جنوبی و عربستان نگرانی‌ها و اما و اگرهای فراوانی را در خصوص احتمال ابتلای کشورهای منطقه‌ با خود به همراه آورد.
 غار کرفتو بزرگترین غار باستانی ایران بر دیواره عمودی طبقات مختلف غار آثار متعددی از گوزن مارال، سوارکار با اسب، حیواناتی ناشناس و... وجود دارد که به سختی قابل مشاهده‌اند.در میان نقش های قابل مشاهده، نقش‌های گوزن‌های مارال که تعداد آنها در طبقه دوم به چهار مورد می‌رسد از همه قدیمی‌ترند.
در حوزه تربیت بدنی و سلامت؛
نتایج ارزیابی عملکرد سالانه مناطق آموزش و پرورش کردستان اعلام شد معاون تربیت بدنی و سلامت اداره کل آموزش و پرورش کردستان، نتایج ارزیابی عملکرد سالانه شهرستان ها، مناطق و نواحی تابعه استان را در حوزه تربیت بدنی و سلامت اعلام کرد.

مردم آب معدنی "دماوند" نخورند

سه شنبه, ۳۱ شهریور ۱۳۹۴
مردم آب معدنی معاون وزیر بهداشت و رئیس سازمان غذا و دارو ضمن اعلام نام یکی از شرکت های متخلف تولید آب معدنی از مردم خواست از مصرف آب معدنی دماوند پرهیز کنند و تاکید کرد:  این شرکت به دلیل عدم توجه به رفع آلودگی میکروبی و توقف تولید با حکم قضایی مورد پیگرد قانونی است.مدیر کل بازرسی و نظارت سازمان غذا و دارو گفت: خط تولید آب معدنی " دماوند " به علت عدم تمکین به مقررات و ضوابط سازمان غذا و دارو با حضور بازرسان این سازمان متوقف شد.
انتصاب افراد تحت تعقیب و فراری توهین به مردم کرد است محمد محمدرضایی نماینده اسبق بیجار تصریح کرد: اینجانب با مراجعه به دادسراى رسیدگى به جرایم کارکنان دولت از استاندار کردستان و وزیر کشور به دلیل صدور حکم برای یک متخلف شکایت کردم که این شکایت به شعبه چهارم بازپرسی ارجاع شد که بازپرس این شعبه از اینجانب خواست تا جهت ادله خود در شعبه حضور یابد. وی افزود: اینجانب در روز چهارشنبه ۲۵ مرداد در شعبه مذکور حضور یافتم و مستندات خود را ارائه کردم.
دکتر محمد قدمی؛
چند سوال از آقای بیگلری نماینده سقز ... جنابعالی که اکنون پس از سه سال و اندی، به صرافت رسیدگی و سرکشی به روستاهای محروم شهرستان بانه، فی المثل، افتاده اید و در همین روزها در معیت قریب دوازده نفر از مسئولین ادارات بانه و در وقت اداری و با خودرو اداری به روستاهایی چون سیاحومه ، کانی هلوژه ،حمزه لان ، کوخان ، هلو ، پرشه ، گه وره دار و مامال و ...بصورت محوری،سفر تبلیغی کرده و حتی روحانی کوخان،رسما به شما اعتراض نموده که:" خیلی دیر آمده اید!"؛ چرا قبلا به این اقدامات دست نمی یازیدید!؟
دسته گل مدعیان دروغین دموکراسی اروپایی سایت رسمی حزب اتحاد دمکراتیک در مناطق کردنشین سوریه در پی استفاده تبلیغاتی رسانه های غربی از اسامه عبدالمحسن که مدتی مربی فوتبال در سوریه بوده است، اعلام کرد: نامبرده عضو جبهه النصره بوده و در شهید کردن ۶۰ کُرد سوری نقش داشته است.
نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلامی:
عدالت در بحث وصول مالیات وجود ندارد نماینده مردم سنندج، دیواندره و کامیاران در مجلس شورای اسلام، ضمن تأکید بر لزوم دیده شدن نقش مالیات در بحث بودجه، افزود: بسته شدن بیش از ۷۰ تا ۷۵ درصد بودجه دولت بر روی نفت موجب شد در سال‌های ۹۲ و ۹۳ شاهد بروز مشکلاتی باشیم و در سال‌جاری هم با توجه به اختلاف محاسباتی در قیمت هر بشکه نفت از سوی دولت و مجلس، معنی کسری بودجه وابسته به نفت خود را نشان داد.
اجرای عمومی نمایش

اجرای عمومی نمایش آخرین بازی

جمعه, ۲۷ شهریور ۱۳۹۴
اجرای عمومی نمایش آخرین بازی نمایش آخرین بازی نوشته محمود استاد محمد و با کارگردانی محمد سلیمی در روزهای ۲۸ لغایت ۳۱ شهریور در سالن آمفی تئاترکتابخانه عمومی شهید بهشتی جنب پارک ملت راس ساعت  ۳۰ / ۵ به صحنه می رود
چگونه باتری هوشمند خود را به شکل صحیح شارژ کنیم بسیاری از کاربران، معمولا از باتری گوشی هوشمند خود ابراز نارضایتی می کنند که دلیلی اصلی آن را باید در عدم ذخیره انرژی حتی برای یکی روز کاری دانست؛ اما یکی از مهمترین دلایل ضعف باتری ها را باید در عدم شارژ صحیح آنها توسط کاربران دنبال کرد. بسیاری از ما صحیح باتری هوشمند خود را شارژ نمی کنیم و ضمن آسیب به باتری، منجر به کاهش ذخیره انرژی آن می شویم.

کتاب شطرنج نامه محمد مردوخ کردستانی

چهارشنبه, ۱۸ شهریور ۱۳۹۴
کتاب شطرنج نامه محمد مردوخ کردستانی کتاب شطرنج نامه محمد مردوخ کردستانی
کتاب شطرنج نامه محمد مردوخ کردستانی+دانلود شیخ محمد مردوخ فرزند شیخ عبدالمؤمن مردوخ (ملقب به آیت‌الله مردوخ کردستانی) امام جمعه کردستان ایران در عهد قاجار و پهلوی بود که شاهدو شرکت کننده بسیاری از حوادث تاریخی و رویدادهای اجتماعی و سیاسی دو قرن اخیر کردستان ایران بوده است.شیخ محمد مردوخ حدود شصت کتاب و رساله چاپ کرده است. مهمترین و معروفترین کتاب وی، کتاب: تاریخ مردوخ میباشد که مرجع تاریخی مهمی در تاریخ نوین کردها و کردستان است. بیش از پنج بار به جان وی سوء قصد شده است[نیازمند منبع] اما به مرگ طبیعی در سال ۱۳۵۴خ. درگذشته است.

حجاج کردستانی عازم سرزمین وحی شدند

چهارشنبه, ۱۸ شهریور ۱۳۹۴
 حجاج کردستانی عازم سرزمین وحی شدند امسال ۹۸۰ کردستانی برای به جای آوردن مناسک حج در سرزمین وحی حضور خواهند داشت .از این تعداد زائر سه کاروان شامل ۳۳۰ نفر از شهرستان های سنندج، دیواندره و کامیاران، یک کاروان شامل ۸۵ نفر از قروه و دهگلان، یک کاروان شامل ۱۳۵ نفر از بانه، یک کاروان شامل ۱۳۵ نفر از سقز و دو کاروان شامل ۲۸۵ نفر از مریوان و سروآباد هستند.

آهنگ جدید و زیبای شاخوان حلپچه ای

چهارشنبه, ۱۸ شهریور ۱۳۹۴
 آهنگ جدید و زیبای شاخوان حلپچه ای  آهنگ جدید و زیبای شاخوان حلپچه ای

آهنگ آرام و زیبا از آیت احمد نژاد

چهارشنبه, ۱۸ شهریور ۱۳۹۴
آهنگ آرام و زیبا از آیت احمد نژاد آهنگ آرام و زیبا از آیت احمد نژاد

آهنگ زیبای حسن زیرک «جوتیار»

چهارشنبه, ۱۸ شهریور ۱۳۹۴
آهنگ زیبای حسن زیرک «جوتیار» آهنگ زیبای حسن زیرک «جوتیار»

احداث پارک شانۆ در شهر دیواندره

چهارشنبه, ۱۸ شهریور ۱۳۹۴
احداث پارک شانۆ در شهر دیواندره پارک(شانۆ)در فاز دوم شهرک اوباتو در دست احداث می باشد. محمد حسن زاده مسئول واحد عمران شهرداری در این زمینه اظهار داشت: این پارک که در راستای توسعه و افزایش سرانه فضای سبز شهری احداث گردیده در حدود ۴۵۰۰ متر مربع می باشد که ۱۵۰۰ متر از آن به صورت سنگ فرش ایجاد خواهد شد و سه مسیر دسترسی به داخل پارک ایجاد شده و دارای صحنه اجرای نمایش خیابانی می باشد. وی تصریح نمود شهرداری باوجود مشکلات مالی توانسته شصت درصد احداث این پارک را که به صورت چند منظوره (آمفی تئاتری) در جهت امور فرهنگی ایفای نقش می کند به انجام برساند.
نگاهی به کاستی های دومین جشنواره ی آواهای زرینه هر سمینار، کنفرانس، جشنواره یا همایشی دو کمیته ی علمی و اجرایی دارد که نقش اسکلت و هسته  را دارند. افراد این کمیته ها زحمت و کارطاقت فرسای برنامه ریزی، تصمیم گیری، گزینش، دعوت و ... و در نهایت کار بسیار حساس و پرمسئولیت اجرای آن را برعهده دارند. جشنواره ی آواهای زرینه هم چنین فرایندی را پیمود که باید به همه ی اعضا دست مریزاد گفت. بی گمان برنامه ی بی عیب و نقص یا دارای کمترین عیب و نقص نیاز به دانش، تجربه، برنامه ریزی، صرف  وقت، دقت، هماهنگی و امکانات دارد. البته می توان به جرأت گفت که هیچگاه و در هیچ جای جهان برنامه ها بدون ایراد و نقص پیش نمی روند. امّا خردپذیر نیست که برای پرده پوشی و توجیه کاستی ها این را دستاویز و بهانه  کرد و برای رفع آنها گامی برنداشت...
Template Design:Dima Group