جمعه 9 آبان 1393 Friday 31 October 2014 7 محرم 1436
4
5

پیشخوان

اگر ترمز اتومبیل نگرفت، چه کار کنیم؟ اگر ترمز اتومبیل نگرفت، چه کار کنیم؟
تابلوی خوش آمدگویی با القاب غیر واقعی شهرداری زرینه چند وقت پیش هنگام عبور از شهر زرینه تابلوی جدیدالنصبی با مضمون شهر زرینه (نگین برفی ایران. سردترین شهر ایران و مرتفع ترین شهر ایران ) توجه من را به خود جلب کرد. محض اطلاع مسئولان شهرداری زرینه لازم به یادآوری است که اطلاعات فوق فاقد صحت و ناشی از عدم آگاهی نسبت به ویژگیهای ایران می باشد.
 تیم های برتر مسابقات فوتبال جام روستائی دیواندره مشخص شدند مسابقات فوتبال جام روستائی دیواندره با شرکت ۶ تیم از روستاهای سه شرکت بخشداری شهرستان برگزار و روستاهای شرکت کننده بصورت دو حذفی در زمین چمن شهید محمد حسینی با هم به رقابت پرداختند. 
اتمام طرح هادی روستای 'قلعه رو تله' دیواندره نیازمند حمایت مسوولین ایجاد بستر توسعه و عمران روستا با توجه به شرایط فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی، هدایت و توسعه کالبدی روستا، تامین و توزیع عادلانه امکانات و خدمات و ایجاد تسهیلات برای بهبود مسکن و شرایط زیست محیطی برخی از اهداف انجام طرح هادی در روستاها است.
تریبون نماز جمعه را سبُک نکنید! جمعه ی گذشته امام‌جمعه شهر دیواندره نامه‌ای مبنی بر اینکه  شعبانی(نماینده ادوار شهرستان دیواندره در مجلس شورای اسلامی) به یکی از خانواده‌های دیواندره کمک مالی به مبلغ ۲۱ میلیون تومان کرده را خواندند که چندی نگذشت توسط همان خانواده در محافل گوناگون  تکذیب شد و اعلام کردند که از جانب شعبانی هیچ گونه کمک مالی نشده است. حال اگر کسی هم درراه خدا کمکی کرده باشد که نکرده، نباید درملأعام جار بزند و خود را به عام و خاص بنمایاند مگر این‌که در پس این کمک‌ها !!فکر و یا انگیزه‌ای منفعت طلبانه ای  نهفته باشدکه در این صورت نباید تریبون در اختیار این افراد قرار گیرد این تریبون متعلق به مردم است و هر چیزی که صلاح و خیر مردم  در آن است را  باید بازگو کند نه اینکه محلی برای سوءاستفاده افرادی قرار بگیرد که از هر فرصتی برای نمایش دادن خود استفاده می‌کنند .
مدیرکل هواشناسی کردستان:
 سامانه بارشی جدید اواخر چهارشنبه وارد کردستان می‌شود مدیرکل هواشناسی استان کردستان تصریح کرد: بر اساس پیش‌بینی‌های هواشناسی استان طبق نقشه‌های پیش یابی فعالیت این سامانه از سه شنبه و چهارشنبه این هفته در حد بارش‌های پراکنده مشاهده می‌شود.
برگزاری همایش تخصصی سلامت زنان در دیواندره همزمان باهفته پایانی مهرماه وبه مناسبت هفته سلامت زنان همایشی با شعار " سلامت زنان سلامت نسل ها " وباحضور زنان این شهرستان درمحل تالار فردوسی در مورخ ۳۰/۷/۹۳ برگزار گردید..
اداره منابع طبیعی دیواندره را تعطیل کنید؛خاصیتی ندارد! این اداره با این رویکرد هیچ خاصیتی برای شهرستان ندارد فقط کارمندان آن پول اضافی از خزانه بیت‌المال برداشت می‌کنند و چندین اتاق و فضای اداری اشغال کرده‌اند که می‌توان از آن به بهترین شکل ممکن استفاده کرد و آن را به مراکز آموزشی یا دانشگاهی داد، به‌هرحال خاصیت این‌ها بیشتر از حال امروز اداره منابع طبیعی شهرستان دیواندره است .متأسفانه رویکرد این اداره عریض و طویل هیچ سنخیتی با بیانات رهبر معظم انقلاب ندارد و چرا عملکرد این‌ها همخوانی با دستورات رهبری ندارد خود جای سؤال است و باید برخورد جدی با باعث‌وبانی به تاراج رفتن منابع طبیعی شهرستان شود و همه کارمندان از رئیس تا پایین‌ترین رده این اداره را توبیخ کرد تا این‌چنین شاهد به تاراج رفتن منابع طبیعی نباشیم .
ابراهیمی با پژو همان کاری را کرد که عبدخدا با وانت قراضه کرد ! زمانی که مدیر بومی سکان‌دار ورزش شهرستان دیواندره بود عده‌ای چپ و راست در بوق و کرنا می‌کردند که مدیر بومی انتخاب‌شده برای کرسی ورزش شهرستان سواد ورزشی ندارد و نمی‌تواند خوب و بد ورزش را تشخیص بدهد و همین امر باعث شده که ورزش شهرستان دچار رکود شود . غافل از اینکه ورزش شهرستان سال‌هاست که درجا می‌زند و مشکل ورزش ،مدیر ورزشی کار بلد نیست، مشکل جای دیگری است که در ادامه به آن خواهیم پرداخت .
ناصر کریمیان؛
دیواندره، شهری متمکن از لحاظ سرمایه اجتماعی با نگاهی گذرا و سرک کشیدن به بافت و سیمای شهری، امکانات و تسهیلات رفاهی موجود و توسعه ای شهر درمیابیم که بیکاری، توسعه نیافتگی و از آن بالاتر محرومیت و محدودیت فضای شهر را دربرگرفته بطوریکه بعضی شهروندان بومی رخت مهاجرت بر تن کرده و بی امکاناتی و نداشتن منبعی رضایتبخش به لحاظ رفاهی، اداری، آموزشی و تفریحی و... را ابزار و مستمسکی برای مهاجرت به شهرهای دیگر و لو به هر شرایطی قلمداد می نمایند و حتی گاهی اوقات با رویکردی خودتحقیرسازی، سعی میکنند ریشه و هویت خود را به بوته فراموشی بسپارند.

شرح با شما ...

پنج شنبه, ۰۱ آبان ۱۳۹۳
شرح با شما ... برداشت خود را از این کاریکاتور بدون غرض ورزی ، توهین و افترا بیان کنید ...
پیام‌نور دیواندره باید تقویت شود بهرام فاتحی پیش از ظهر امروز در مراسم آغاز سال تحصیلی و جشن استقبال از دانشجویان جدیدالورود دانشگاه پیام نور واحد دیواندره اظهار کرد: نقش دانشگاه‌ها در ارتقای شاخص‌های فرهنگی و اجتماعی برکسی پوشیده نیست و انتظار می‌رود که دانشجویان پیام نور با توجه به شیوه نوین آموزشی خویش در جامعه نقش‌آفرینی بیشتری داشته باشند.
اندر احوالات آموزش و پرورش شهرستان دیواندره ؛

معاون آموزشی کیلویی چند؟!

چهارشنبه, ۳۰ مهر ۱۳۹۳
معاون آموزشی کیلویی چند؟! آموزش‌وپرورش شهرستان دیواندره از ابتدا تا به امروز آبستن حوادث گوناگونی بوده که نوع نگاه مردم و افرادی که همیشه با این اداره عریض و طویل سروکار دارند را تغییر داده است، این تغییر نگرش غالباً  منفی بوده و ازاین‌روست که جایگاه معلمین و فرهنگیان شهرستان ثبات کافی نداشته و همیشه آماج تندترین نقدها و اظهارنظرهاست .به‌زعم نگارنده بزرگ‌ترین تهدید داخلی آموزش‌وپرورش شهرستان دیواندره عده‌ای معلم نما و فرصت‌طلب هستند که با چسباندن خود به نمایندگان مجلس و به قول خود "کانون‌های قدرت" که خیال باطلی بیش نیست ؛درصدد تقسیم کردن غنائم به‌دست‌آمده از کرسی‌های مدیریتی درون‌سازمانی هستند که این نوع نگرش منفعت طلبانه ی این نازنینان ! چهره زشت و زننده‌ای را از قشر فرهنگی در بین اقشار جامعه به وجود آورده است.
کسی را فراموش نکنیم،فردایی برای همه سالمندان به ظاهر پیر و ناتوان شده اند و به عبارتی به مرحله باز نشستگی رسیده اند، اما واقعیت این است که این افراد، توانایی های  بسیاری دارند که به تناسب سن و امکان می توانند آنها را مورد استفاده و بهر ه برداری قرار دهند سالمندی برای همگان است و خواه ناخواه خواسته هایی را به همراه دارد که باید بسیاری از آنها برآورده شود. جنبه های انسانی درباره سالمندان نباید فراموش شود، به ویژه احترام به شخصیت آنان که امری ضروری است. سالمندان معمولاً خواستار احترام اند و می خواهند مورد توجه و عنایت باشند. اگردستور دادند، به آن توجه شود و دیگران، امر و نهی آن ها را پذیرا باشند. احترام اطرافیان به آنان، موجب رضایت خاطر و شادابی آنهاست، به خصوص از آن بابت که در سایه آن احساس امنیت می کنند و میدانی برای تلاش و فعالیت خود می یابند.
استاندار کردستان:
تکلیف فرماندار دیواندره هفته آینده مشخص می شود تکلیف ماندن یا نماندن فرماندار دیواندره تا هفته آینده مشخص می شود.زاهدی استاندار کردستان در رابطه با تعللی که در جابه جایی مدیران استان صورت گرفته است، اظهار داشت: در هنگام ورود به استان شناخت کافی از افراد نداشتم و این یکی از عوامل تاخیر در جابه جایی مدیران دستگاه های اجرایی استان بوده است.وی با اشاره به اینکه بیشتر مدیران استان از اینکه در پست خود ماندگار می شوند یا نمی شوند آگاه و مطلع هستند، اظهار داشت: مدیرانی که تاکنون منصوب شدند به هیچ وجه گرایش های سیاسی آنها را بررسی نکردم.استاندار کردستان در مورد با تعیین و تغییر فرماندارن شهرستان های استان نیز بیان کرد: افرادی به عنوان فرماندار تعیین شده و می شوند که علاوه بر شاخصه های لازم در این زمینه باید دولت را هم قبول داشته باشند.
برگزاری جشنواریه اواهای فولکلور کردی در شهر زرینه در روزهای دوم سوم و چهارم شهریورماه در شهر زرینه اولین جشنواره اواهای فولکلور  توسط شورا و شهرداری زرینه با همکاری اداره کل ارشاد اسلامی استان کردستان برگزار می گرددر این جشنواره از عبدالله قربانی پیشکسوت اوای فولکلور کردی تجلیل می شود این جشنواره در راستای مبارزه با شبیخون فرهنگی برگزار می شود و امید است بتوان در راستای محقق شدن بیانات مقام معظم رهبری  مبنی بر فرهنگی بودن استان کردستان قدمی برداشته شود
بحران آب جدی است
با مشترکین پر مصرف آب بر خورد میکنیم احترامأ با توجه به کاهش منابع تأمین آب در سطح استان ، شهرستان و فصل گرم و افزایش مصرف ضروریست در راستای مدیریت بیشتر مصرف، مشترکینی که به نحوی رعایت مصرف را ننموده و حقوق سایر را تضییع می نمایند براساس موارد ذیل برخورد می گردد.
تغذیه با شیرمادر و کاهش 23 درصدی مرگ نوزادان بهترین زمان شروع تغذیه با شیر مادر حداکثر نیم ساعت پس از زایمان است و رعایت این زمان تأثیر بسیاری بر سلامت نوزادان و مسائل عاطفی آنان می گذاردبه طوریکه بررسی ها نشان داده است که میزان  مرگ و میر در نوزادانی که در ساعات اولیه پس از تولد با شیر مادر تغذیه می شوند ۲۳ درصد کاهش می یابد.
برگزاری مراسم جمع‌آوری کمک‌های مردمی برای ایتام و نیازمندان در دیواندره ساعت ۲۳ چهارشنبه شب مراسمی بزرگ در پارک ۲۲ گولان توسط موسسه خیریه خاتم‌الانبیاء (ع) شهر دیواندره برای جمع‌آوری کمک‌های مردمی برگزار شد.
پائین‌ترین آمار جرائم کردستان مربوط به شهرستان دیواندره است در جشن گلریزان ۹۳ شهرستان دیواندره مبلغ ۲۰۰ میلیون ریال جمع آوری شده است که این مبلغ نسبت به سال گذشته ۸۰ درصد افزایش داشته است.