دوشنبه 7 ارديبهشت 1394 Monday 27 April 2015 8 رجب 1436

فرماندار بومی یک ‌ساله شد!

دوشنبه, ۰۷ ارديبهشت ۱۳۹۴
فرماندار بومی یک ‌ساله شد! متأسفانه بهرام فاتحی الفبای سیاست و مدیریت را آن‌گونه که بایدوشاید بلد نبود و همین باعث شد در همان اوایل کار مدیران استانی در تائید حکم ایشان به‌عنوان فرماندار شهرستان دیواندره دچار تردید شوند و می‌رفت تا فاتحی صندلی فرمانداری را به دلیل معادلات اشتباه و رفتارهای نسنجیده سیاسی که در جلسات متعدد از خود بروز می‌داد، از دست بدهد .فاتحی در رایزنی چندماهه با نمایندگان مجلس بالاخره توانست آن‌ها را قانع و به هر طریقی خود را ماندگار و حکم تائید شده فرمانداری را از دست معاون سیاسی استاندار کردستان دریافت کند .
شورای شهر دیواندره گزارش می دهد؛
اولویت های عمرانی شهرداری دیواندره در سال 94 سخنگوی شورای شهر دیواندره ضمن تشکر از تلاش های شبانه روزی شهردار و اعضای شورای شهر و پرسنل شهرداری،احداث میدان مادر در ورودی شهر(ورودی شهرک اندیشه)با طراحی و اجرای استاد هادی ضیاءالدینی،انتقال میدان امام خمینی به روبروی اداره تعاون روستایی،کمک به احداث درمانگاه تامین اجتماعی (اختصاص سه هزار متر مربع زمین در شهرک شهدا)تلاش در جهت حل مشکل شهرک ها و مناطق حاشیه ای شهر را از برنامه های مهم شورا عنوان کرد.درپایان جلسه این دو عضو شورا اظهار داشتند که کلیه این برنامه ها حاصل همفکری جمعی کلیه اعضای شورا و شهردار محترم بوده و تمامی اعضای شورای دوره چهارم آماده پذیرش هر نوع انتقاد و پیشنهاد سازنده از طرف شهروندان و رسانه های خبری می باشند.
معمایی در دیواندره که هنوز حل نشده است+تصویر  از یک سال گذشته  تا همین چند روز پیش به صورت متناوب شیشه ی بانک ها و مغازه های سطح شهر شکسته می شود و تاکنون کسی در این رابطه پاسخگوی ذهن پرسشگر افکار عمومی نبوده و همه نگاه ها متوجه پلیس و نیروی انتظامی در حل این معما است.
توسط شهرداری دیواندره؛
اختصاص سه هزار متر زمین رایگان جهت احداث بیمارستان تامین اجتماعی دردیواندره به گزارش روابط عمومی، ظهر امروز دکتر فولادی مدیر کل سازمان تامین اجتماعی استان کردستان، فرماندار، رئیس سازمان تامین اجتماعی، شهردار و اعضای شورا در ساختمان شهرداری جهت واگذاری رایگان ۳۰۰۰ متر زمین برای احداث درمانگاه تامین اجتماعی در شهرک شهدا تشکیل جلسه دادند. دکتر فولادی با تشکر و قدر دانی از این اقدام مهم شهرداری و شورا احداث درمانگاه را گامی مهم در توسعه شهر ارزیابی نمود. فرماندار نیز اظهار داشت که با همدلی و همزبانی مردم و مسئولین در سال جدید می توان شاهد تغییرات مثبت و مهمی در سطح شهر باشیم. وی در ادامه ابراز امیدواری کرد که درمانگاهی در شان و منزلت مردم شریف دیواندره احداث گردد.
امروز نوبت ماست كه چكاري براي نجات زمين انجام بدهيم  امروز نوبت ماست كه چكاري براي نجات زمين انجام بدهيم چهل و پنجمين سالروز گراميداشت روز زمين پاك را گرامي بداريم هفته بزرگداشت زمين پاك ۲ ارديبهشت لغايت۷ ارديبهشت را با رعايت نكات ذيل گرامي بداريم.      
طناب زنی، ورزشی کم هزینه و پرفایده

همایش طناب ورزی در دیواندره

چهارشن, ۰۲ ارديبهشت ۱۳۹۴
همایش طناب ورزی در دیواندره مرکزبهداشت شهرستان دیواندره در نظر دارد نسبت به  برگزاری همایش طناب زنی "پدر و پسر" اقدام نموده است. این همایش قرار است روز جمعه در باشگاه ورزشی شهرک روحانیون راس ساعت ۱۰ صبح به منظور نهادینه کردن این ورزش کم هزینه ولی پرفایده برگزار گردد.

همایش ادبیات بومی

دوشنبه, ۳۱ فروردين ۱۳۹۴
همایش ادبیات بومی .آثار به دو زبان کردی و فارسی پذیرفتنی است. ۲. فایل Pdf وWord  با فونتB mitra  برای نوشته‌های فارسی و فونت Unikurd  برای نوشته‌های کردی قلم ۱۴ استفاده شود. ۳. در صفحه‌ی اول: عنوان و موضوع اثر، نام نویسنده و دیگر مشخصات ذکر شود. ۴. مقالات باید در چارچوب محورهای همایش و یا موضوعات مرتبط با آنها باشد. ۵. ساختار مقاله:«چکیده، کلیدواژه، مقدمه، طرح موضوع یا مسئله، ضرورت، پیشینه، متن، نتیجه‌گیری، پی‌نوشت، منابع» رعایت شده‌باشد. ۶. مقاله در نشریات چاپ نشده باشد. ۷. مقالات باید حاوی اندیشه، نظر، پیام و مسائل علمی به روش منطقی و علمی بیان و اثبات شده باشد. ۸. حجم مقاله از ۱۵ صفحه‌ی A۴ – ۲۴  سطری بیشتر نباشد ۹. شیوه‌ی ارجاع درست باشد. ۱۰. آرای مندرج در آثار مبیّن نظر نویسنده‌ی آن است.
شماره‌ی9و10 فصل‌نامه‌ی وزین فرهنگی- ادبی "هایا" فصل‌نامه‌ای غنی، فرهنگی،ادبی است در دو بخش کوردی و فارسی با مدیرمسئولی آقایان آزاد محمدی و سردبیری انور روشن و شورای سردبیری آقایان ابراهیم محمدحسینی، حامدکهنه‌پوشی، امید ورزنده‌،عدنان حسینی،مهدی خوندل و رئوف جهانی.
اعتراض معلمان دیواندره صنفی بود،آن را سیاسی نکنید! «معلمان قشر زحمتکش اما کم درآمد جامعه هستند. مشکلات معیشتی و حقوق و دستمزد کم معلمان همواره گلایه های آنها را به همراه داشته و این قشر از جامعه که نقش مهمی در تعلیم و تربیت فرزندان کشور دارند همواره با مشکلات اقتصادی زیادی دست و پنجه نرم می کنند که باعث می شود روی کار آنها  تاثیر گذار باشد.این در شرایطی است که معلمان همواره یکی از اقشار اصلی همراه با انقلاب و نظام بوده و در جلوگیری از سوء استفاده دشمنان پیشگام بوده اند. امروز اما معلمان اغلب شهرهای کشور در اعتراض به سیاست های وزارت آموزش و پرورش و بی تدبیری های صورت گرفته در این امر، تجمع سکوت برگزار کردند که شهرستان دیواندره هم از این امر مستثنی نبود. در اینباره نکاتی مطرح است که در ادامه به آنها اشاره می شود.»
 افتخار آفريني دانش آموزان شهرستان ديواندره در جشنواره منطقه اي فيلم رويش   به گزارش روژان نیوز و به نقل از روابط عمومي مديريت آموزش وپرورش شهرستان ديواندره، پدارم حيدري، فريد آقايي، ميلاد صفايي، هديه اسماعيلي و خاطره يوسفي از دانش آموزان شهرستان ديواندره موفق شدند عنوان بهترين بازيگر و كارگردان جشنواره ي فليم منطقه اي رويش را از آن خود كنند.
ماهنامه‌ی" ڕێزان "ماهنامه‌ی فرهنگی،ادبی،اجتماعی نوپایی است با مطالبی غنی و پربار، که‌ تازه‌ پا به‌ عرصه‌ی مطبوعات کردستان نهاده‌ است،به‌ دو زبان کوردی- فارسی منتشر می‌شود،این ماهنامه‌ در تهران چاپ می‌شود،صاحب‌امتیاز آقای داوود ریواز، با سردبیری خانم فروغ ارکیان است، مسوول بخش کوردی آن آقای هومر نوریاوی است.
ناصر کریمیان؛
صنایع تبدیلی; ضرورتی راهبردی در توسعه پایدار شهرستان دیواندره ذکر واقعیتهای موجود در شهرستان به واسطه توسعه نیافتگی و فقدان رونق اقتصادی با وجود این همه ظرفیتها و قابلیتها که پیشتر به آن اشاره گردید قطعا تکدر خاطر مردم و ساکنین منطقه و حتی مسئولین را به بار خواهد آورد. در اینجا چند سوال و جواب برای فهم دقیقتر، عینی تر و ملموس مسئله قابل طرح است که آیا..
تجمع سکوت معلمان مقابل اداراه آموزش و پرورش+ تصویر صبح امروز گروهی از معلمان شهرستان دیواندره در اعتراض به تغییر نکردن دستمزدشان طبق لایحه بودجه‌، تجمعاتی را برگزار کردند.معلمان معترض در دیواندره به روژان نیوز گفتندکه دلیل اعتراض آنان تبعیض‌های صورت گرفته در سیستم آموزش کشور و اجرانشدن بندهایی از قانون خدمات کشوری مرتبط با کارکنان دولت است. یکی از معلمان که در مقابل اداره آموزش و پرورش دیواندره حضور داشت، دربارهٔ دلایل این تجمع به  روژان نیوز گفت: تبعیض‌های صورت گرفته در سیستم آموزشی کشور بین فرهنگیان و همچنین اجرا نشدن قانون خدمات کشوری که منجر به تبعیض‌های گسترده بین فرهنگیان و کارکنان دولت شده است از دلایل اصلی این تجمع سراسری است.
عادل قاسمی؛
جای خالی اندیشه در حرکت عمومی ورزشی جام روستای فوتبال دیواندره تهیه و تجهیز زمین ویژه ی جام روستا،جذب اسپانسر،انتخاب شعار تیمی برای هرکدام از تیم ها،گردآوری تمام تیم ها جهت افتتاحیه مسابقات وجلسه توجهی از طرف کارشناسان ورزشی و اجتماعی ،تشویق افکار عمومی جهت مشارکت به عنوان طرفداران و تماشاگران تیم ها ،دعوت از رسانه ها به عنوان رکن چهارم دموکراسی جهت پوشش خبری مسابقات و تقدیر و تشکر از استعدادهای ورزشی می تواند سطح کمی و کیفی آنرا بالا برده و مشوق خوبی برای برگزاری باشکوه ترآن در سال های آتی باشد.
یادگاری نویسی زخمی قدیمی بر پیکره کتیبه باستانی غار کرفتو متاسفانه بر اثر نوشته‌های که برروی دیوار ها و کتیبه‌های غارکرفتو به دست مردم ایجاد می‌شود و استفاده از مواد شیمیایی به کار رفته شاهد خردگی و آسیب دیدگی این بخش‌ها هستیم.وی افزود: اولین آسیبی که روی نقوش وارد می شود از لحاظ بصری است و موجب تخریب لایه‌های آهکی آن می‌شود و این اثر به مرور زمان شکل و ظاهر خود را از دست می‌دهد.
برگزاری همایش بزرگداشت مقام زن و روز مادر در مسجد روستای رشید آباد در روز یکشنبه مورخ ۱۳۹۴/۰۱/۲۳ با همت بخشداری مرکزی و مشاور امور بانوان فرمانداری شهرستان دیواندره خانم فتحی، به مناسبت سالروز میلاد خجسته حضرت فاطمه زهرا(س) و هفته بزرگداشت مقام زن و روز مادر مراسمی با حضور مشاورین استاندار، فرماندار ، مرادی نماینده مردم منطقه در مجلس شورای اسلامی، بخشداران، روسای ادارات و جمع کثیری از زنان فعال و شاخص روستای رشید آباد و دیگر روستاهای همجوار در مسجد روستای رشید آباد برگزار گردید.
اطلاع رسانی در مورد احداث دو میدان جدید در محور خیابان امام خمینی  شهر دیواندره به دلیل موقعیت گره گاهی و مرکزیت جغرافیایی استان در یک ده گذشته روند توسعه فیزیکی آن در قالب طرحهای جامع و توسعه شهری سرعت بیشتری داشته است. شهر دیواندره به سه دلیل محدودیتهای جغرافیایی و توپوگرافی، ۲- قرار گرفتن بریکی از شاهراههای غرب کشور و ۳- تبعیت از رودخانه قزل اوزن به صورت طولی شکل گرفته است. این فرم شهری محدودیتهایی را برای آن به وجود آورده است که در حال و آینده مشکلات زیادی را به بار خواهد آورد.مطمئنا طرح مورد نظر خالی از اشکال نیست ولی آنچه که مهم است مزیت های چنین طرحی در میان مدت و بلند مدت به دلایلی که عنوان شد باعث چهره ای متفاوت از مبلمان شهری دیواندره جهت رفاه شهروندان محترم خواهد شد.
معدوم کردن 1500کیلوگرم مواد غذایی فاسد کشف شده در دیواندره مسئول بهداشت محیط مرکز بهداشت شهرستان دیواندره از معدوم کردن ۱۵۰۰کیلوگرم مواد غذایی فاسد کشف شده در شهرستان دیواندره به مناسبت هفته سلامت خبر داد.

خواص دارویی عسل

شنبه, ۲۲ فروردين ۱۳۹۴
خواص دارویی عسل با بالا رفتن سن شاهرگ های حیاتی و سیاهرگ ها خاصیت انعطاف پذیری خود را از دست می دهد.عسل و دارچین به شاهرگ ها و سیاهرگ ها قدرتی تازه میبخشد.
له‌تیف سوڵتانی؛
نوروز جشن زنده‌ شدن طبیعت یا پیروزی کاوه‌ بر ضحاک پێش هه‌موو شتێک ده‌بێ بڵێم مێژووی نه‌ورۆز گه‌لێک کۆنتر له‌ ئه‌فسانه‌ی کاوه‌ و زه‌ححاک و ته‌نانه‌ت گه‌لێک کۆنتریشه‌ له‌ ئه‌فسانه‌ی جه‌مشێدشا و ده‌گه‌ڕێته‌وه‌ بۆ سه‌رده‌می سۆمه‌رییه‌کان چونکه‌ له‌ ئه‌فسانه‌ که‌ونارا‌کانی سۆمه‌ردا، نه‌ورۆز ڕۆژی زیندوو بوونه‌وه‌ی ده‌مووزی(ته‌مووز له‌ بابلدا)یه،‌ که‌ یه‌کێ له‌ خودایانی سۆمه‌ر بووه‌ که‌ له‌ ئایینی ئیزه‌دیدا به‌ تاووسێ‌مه‌له‌ک ته‌عبیری لێ کراوه‌ و ته‌نانه‌ت لای یارسانه‌کان جه‌ژنی نه‌ورۆز گرنگتر له‌ جه‌ژنی خاوه‌ندکاره‌؛چونکه‌ جه‌ژنی خاوه‌ندکار جه‌ژنێکی ئایینییه‌ به‌ڵام نه‌ورۆز جه‌ژنێکی نه‌ته‌وه‌ییه‌.