چگونه هفته ای یک کیلو لاغر شویم؟

پنج شنبه, ۰۷ خرداد ۱۳۹۴
چگونه هفته ای یک کیلو لاغر شویم؟ برای خیلی از ما رژیم گرفتن یک روش زندگی شده است. میلیون‌ها نفر هر روز دغدغه پایین آوردن وزنشان را دارند و خیلی‌ها حتی پول بسیار زیادی برای این منظور خرج می‌کنند. 
رازیانه سرشار از هورمون‌های زنانه رازیانه یک گیاه دارویی است که طبع گرم و خشکی دارد. در طب سنتی ایران، از آن به گیاه ضدبلغم و صفرا یاد می‌شود. چون گیاه بسیار گرمی است. اگر بخواهید از خاصیت مسهل بودن آن بهره‌مند شوید، باید آن را با ماده‌ای مصرف کنید که حرارت گیاه را کم کند و بهترین گزینه ما برای همراهی با آن سکنجبین و عسل است.

مراقب تب بالای کودک‌تان باشید

پنج شنبه, ۰۷ خرداد ۱۳۹۴
مراقب تب بالای کودک‌تان باشید یک متخصص بیماری‌های کودکان گفت: شایع‌ترین علت تنشج در کودکان تب بالا در آنها است.  
هشدار! 70 درصد ایرانی‌ها مستعد ابتلا به کبد چرب هستند در ششمین کنگره بین‌المللی هپاتیت تهران نسبت به اپیدمی چاقی در کشور هشدار داده شد و با اشاره به روند چاقی و اضافه وزن در کشور، ۷۰ درصد جمعیت ایران را مستعد ابتلا به کبد چرب و بیماری‌های کبدی خواندند.  

۷ دلیل عالی برای خوردن ماهی

پنج شنبه, ۰۷ خرداد ۱۳۹۴
۷ دلیل عالی برای خوردن ماهی خواص غذایی ماهی بسیار است اما برخی افراد هم هستند که تمایلی به خوردن آن ندارند. اگر شما هم جزو این افرادید، بهتر است با چند اثر بی‌نظیر آن آشنا شوید؛ شاید برای حفظ سلامت خودتان هم که شده، ‌خودتان را قانع کردید که از این پس به خوردن ماهی رو آورید.

آنتی‌هیستامین‌ها خطر دارند؟

پنج شنبه, ۰۷ خرداد ۱۳۹۴
آنتی‌هیستامین‌ها خطر دارند؟ آنتی‌هیستامین‌های نسل اول از ۵۰ سال قبل به بازار آمده و شامل داروهایی مانند دیفن‌هیدرامین، کلماستین و کلرفنیرامین است.
نقد عملکرد نمایندگان شهرستان دیواندره در مجلس شورای اسلامی در راستای روشنگری و اطلاع‌رسانی و تنویر افکار عمومی و آشنایی اقشار مختلف با عملکرد و اثربخشی نمایندگان دیواندره در مجلس شورای اسلامی در همین مطلب با درج نظر (عاری از توهین و افترا) چگونگی عملکرد آنها را به نقد بکشید.  
کاوه‌ محمدزاده‌؛

ضمیمه ای بر ضمیمه...

چهارشن, ۰۶ خرداد ۱۳۹۴
ضمیمه ای بر ضمیمه... از نگارنده ارجمند "حماسه معلمان؟!" [که نقش انکارناپذیر استادی بنده را هم دارد] به خاطر خوانش تیزبینانه یادداشت "بازگشت حماسه"، سپاسگذارم. حداقل چیزی که باید از ایشان یاد گرفته باشم این است که نوشته های همدیگر را با تیزبینی و وسواس خاصی بخوانیم ، چه بسا نخواندن یک مطلب بسیار بهتر است از خوانش تحریف آمیز و معوج آن مطلب. در همین راستا لازم می دانم به ذکر چند نکته مهم که شاید در یادداشت قبلی مبهم مانده باشد، به دغدغه های خوانندگان و استاد گرامی پاسخ دهم، ضمن اینکه باید این جسارت را به حساب درس پس دادن به استاد گذاشت.
سیروس امیری؛

حماسه ی معلمان؟!

یکشنبه, ۰۳ خرداد ۱۳۹۴
حماسه ی معلمان؟! بارزترین ویژگی نوشتار ایشان زبان تند و بی  تعارف است. می دانیم که «انتقاد سازنده» گاهی بهانه ایست برای پرهیز از انتقاد. بی اعتمادی به این اصطلاح برخی را بر آن داشته تا بگویند «یگانه انتقاد واقعی، انتقاد مخرب است*». بی شک متن یادشده از قدرت تخریب برخوردار است. هرچند، با توجه به لحن تعاملات بسیاری از هموطنانمان در عرصه اجتماعی (در «فضای مجازی» و حتی در همایش های دانشگاهی) می توان گفت که این شیوه چندان عجیب نیست.
کاوه‌ محمدزاده‌؛

بازگشت حماسه‌...

جمعه, ۰۱ خرداد ۱۳۹۴
بازگشت حماسه‌...    بگذارید قبل از هر چیز میدان مناقشه‌ را به‌طور اجمالی ترسیم کنیم. امروزه‌ هر آموزش‏دهنده‌ای منتقد است. این نقد مشروط به‌ ماهیت رهایی‏بخشی گفتمان انتقادی نیست، بلکه‌ پای در زنجیر معاش دارد. همین زنجیر بهانه‌ای برای آموزش‏دهندگان تراشیده‌ که‌ سعی کنند با هزاران دلهره‌ و محافظه‌کاری مختص خانواده‌ فرهنگیان تجمّع اعتراضی برگزار کنند.
 ایثار و از خود گذشتگی یک آموزگار دیواندره ای خانم شراره صادقی از آموزگاران دبستان آزادگان شهرستان دیواندره با وجود شکستگی شدید پا بخاطر علاقه به کلاس درس و دانش آموزان از مرخصی پزشکی خود انصراف و در کلاس درس حاضر شد.معلمان هميشه انسان ساز بوده اند.ياد اين روزها آدمي را به دوران كودكي رهنمون مي سازد.زماني كه از هفت سالگي شخصيتي بزرگ وارد زندگي مان شد. آن روز كه براي اولين بار به مدرسه گام نهاديم سايه مردان و زناني را بر بالاي سرمان ديديم كه شمع وجودشان روشني بخش مسير زندگي مان شد.
کتاب معلم دیواندره ای در نمایشگاه کتاب تهران به گزارش روژان نیوزو به نقل از رولابط عمومی آموزش و پرورش شهرستان دیواندره،همزمان با آغاز به كار نمايشگاه بين اللمللي كتاب، اولين كتاب دكتر احمد چوپاني دبير تاريخ دبيرستانهاي شهرستان ديواندره منتشر شد. همزمان با آغاز به كار نمايشگاه بين اللمللي كتاب، اولين كتاب دكتر احمد چوپاني دبير تاريخ دبيرستانهاي شهرستان ديواندره منتشر شد.
کافه روژان نیوز؛
بشکه بشکه خلاقیت در اداره برق شهرستان دیواندره! اوج خلاقیت و نوآوری در رفو! و تعمیر تیرهای انتقال برق به دست متخصصان داخلی شهرستان را به جامعه متخصصین و مهندسین مقیم شهر تبریک گفته و از درگاه خداوند منان توفیق روزافزون خواستارم و ذکر چند نکته را خالی از لطف نمی‌دانم .بالاخره توانستیم تعمیر و نگهداری تیرهای انتقال برق را بومی کنیم با این حرکت عظیم گامی بزرگ در جهت خودکفایی شهرستان برداشته‌ایم و شاید در آینده‌ای نزدیک با ورود سرمایه‌گذاران متعدد داخلی و خارجی این نوع دانش در تعمیر تیرهای انتقال برق را به کشورهای هم‌جوار صادر کنیم .
پیشنهاداتی در مورد خرید و مطالعه کتاب خوب  اگر گذرمان به بیست وهشتمین نمایشگاه بین المللی کتاب تهران افتاد این سوال پیش میاید که چه کتابی بخریم و چه  کتابی ارزش خواندن دارد شاید نکاتی که در ادامه مطلب به آن اشاره میشود بتواند گره از مشکل تا حدی بگشاید و فرد بتواند کتاب مورد علاقه اش را انتخاب کند پس پیشنهاد میشود با آگاهی این کار انجام شود تا بتوانید کتاب مورد علاقه خود را انتخاب کنید .   
زاهد رضایی؛

پرسه های ذهنی در خیابان

شنبه, ۱۹ ارديبهشت ۱۳۹۴
پرسه های ذهنی در خیابان حال اگر از شهرک ها ی تازه ساخت به خیابان بازگردیم قبرستان قدیمی شهر را خواهیم دید که با تعمدی خاص خود را بین علف های بلند پنهان نموده است. در واقع مدرنیسم بر خوانش انسان از مرگ نیز تاثیر می گذارد. چنانکه در دنیای کلاسیک قبرستان دیواندره در وسط شهر قرار داشت اما بنا به دلایلی که در زیر خواهد آمد

آخرین عاشقانه یک معلم فداکار

دوشنبه, ۱۴ ارديبهشت ۱۳۹۴
آخرین عاشقانه یک معلم فداکار   آخرین درس فداکاری معلم روستای« دره شور» معنی این بیت شعر سعدی بود که بنی آدم اعضای یکدیگرند که در آفرینش زیک گوهرند، چو عضوی به درد آورد روزگار دگر عضوها را نماند قرار.ابوالقاسم راستگو معلم مهربان دبیرستان شهید کاکایی روستای دره شور زرین دشت با اهدای اعضای بدنش درس ایثار و فداکاری را به دانش آموزان آموخت.اهالی روستا در روز معلم پیکر این معلم فداکار را با شکوه و عظمت به خاک سپردند و همه دانش آموزان قدیمی و جدید این معلم ادبیات یکصدا بر سر مزار او فریاد زدند: معلم عزیز روزت مبارک.

فوتسال بانوان دیواندره سوم استان شد

یکشنبه, ۱۳ ارديبهشت ۱۳۹۴
فوتسال بانوان دیواندره سوم استان شد در دیدار رده بندی شهرستان های بانه و دیواندره به مصاف هم رفتند که در پایان دیواندره با نتیجه ۲ بر صفر به پیروزی دست یافت و عنوان سوم این دوره از رقابت ها را کسب کرد.

نگاهی به شبکه فاسد ماهواره ایی GEM KURD

پنج شنبه, ۱۰ ارديبهشت ۱۳۹۴
نگاهی به شبکه فاسد ماهواره ایی GEM KURD این شبکه تمامی سریال های اجتماعی اغلب با موضوع های خانوادگی با صحنه های مبتذل را به زبان کُردی ترجمه و در اختیار مخاطبین کُرد زبان قرار می دهد.
اختلاف فرماندار و شورای اسلامی شهر دیواندره در مراسم روز شورا بالا گرفت نکته قابل‌توجه این مراسم تنش لفظی میان شوراهای اسلامی شهر دیواندره با فرماندار بود که از گلایه‌های هژیر علوی به‌عنوان سخنران برنامه آغاز شد .هژیر علوی اظهار کرد: شورا به چه‌کارمی آید وقتی همه مصوبات ما را فرمانداری و کمیته انطباق رد می‌کند و اصولاً شورا مفهوم خود را ازدست‌داده است .علوی در بخشی از سخنان خود بیان کرد که در این روزها مردم باید از شورا و عملکرد آن حرف بزنند نه این‌که تریبونی برای سخنرانی امثال من و فرماندار و نماینده مجلس باشد .
کافه روژان نیوز؛
مسابقه ی ادارات دولتی شهرستان دیواندره برای تبلیغ نمایندگان مجلس این روزها شهرستان دیواندره باهمت مسئولان ادارات ریزودرشت پر است از جشنواره و سمینار و گردهمایی و گرامیداشت و جلسه و... ،سرسبد این‌همه کار مفید! نمایندگان مجلس هستند که باوجود خود گرمابخش این محافل شده‌اند.